30 sierpnia 2015

CHWILA, KTÓRA TRWA

może być najlepsza z Twoich chwil.

To, za czym gonimy przez większość naszego życia jest dość banalne. Każdy chce być człowiekiem szczęśliwym. I wbrew pozorom klucz do tego jest dość prosty. Jak to zazwyczaj bywa przez swoją prostotę jest tak trudny do osiągnięcia. Ważne w naszym życiu są chwile, wspomnienia, pragnienia, cele, ludzie. To w tych najdrobniejszych momentach tkwi prawdziwe piękno, nasze szczęście. Nie raz tworzyła sobie listę rzeczy, które mnie uszczęśliwiają - zachód słońca,   poranny rytuał picia kawy, wieczorny spacer, podróż w inny świat z ciekawą książką. Niestety jak każdy e natłoku codziennych spraw,   pracy, problemów zapominam o inwestowaniu w siebie i dbanie o najpiękniejsze chwilę - stają się rutyną, przestają być celebrowane. 
Przez ostatnie dwa tygodnie zatrzymałam się na moment, wzięłam głęboki oddech, skupiłam na chwili, celebrowaniu tu i teraz. Naładowana szczęściem i energia ruszam dalej starając się nie zapominać znów o tym, co najważniejsze.Sukienka - SH | Buty - Odji | Okulary - Promod21 sierpnia 2015

JAKI KOLOR MA SUKIENKA? :D

Temat odzwierciedlania za pomocą ubioru czy stylu swojego temperamentu, charakteru, osobowości czy nastroju poruszany był nie raz. Mam wrażenie, że to jeden z tych klasyków, który każdy w swoim życiu częściej czy później przerabiał. Ja również. 
Całe swoje dotychczasowe życie broniłam się przed kolorami powtarzając, że nie pasują one do mojego „stylu”. Taką znalazłam sobie wymówkę decydując się na bezpieczną czerń czy bazowy brąz. Czas mija, w moim życiu pojawiła się nowa szafa, a wraz z nią kolor. Dominuje róż, granat i biel z domieszkami mojej ulubionej czerni czy szarości, a jednak styl wciąż pozostaje ten sam.

Codziennie rano, gdy budzi się we mnie pytanie, co dziś założyć, gdy powoli podchodzę do szafy zaczynam się zastanawiać jak to jest z kolorami w naszym życiu. Nie sięgamy po nie, ponieważ czegoś się boimy? Szukamy bezpieczeństwa w naszym życiu? Może poszukujemy siebie, a może szczęścia?
Żeby mnie nikt źle nie zrozumiał… nie uważam, że osoby ubierające się w stonowane kolory mają w życiu coś nieprzepracowanego, bo może być to świadomy wybór. Zastanawiam się tylko co powoduje, że nieświadome wypieranie się kolorów w codziennych strojach ;)


Sukienka - H&M | Sweter - KappAhl | Buty - Odji | Torebka - Centro
Biżuteria - Mohito | Okulary - Lindex 


17 sierpnia 2015

DO ŹRÓDŁA

Wyruszając w swoją własną podróż wiele musiałam zmienić. Pojawiły się rzeczy, które trzeba było zostawić za sobą by zyskać nowe. Trzeba było się otworzyć na coś innego i nauczyć nowej codzienności. Odcinając się od większości zaglądałam w głąb siebie. Wychodzę z założenia, że czasami warto zrobić dwa kroki do tyłu by później pobiec do przodu. Jestem przeciwniczką stagnacji, stanie nas nie rozwija, ono cofa. Tak oto bardziej świadoma staję przed nami. Szczęśliwa, po długiej podróży. Niektórzy ją tutaj zauważyli, brakowało mi tego miejsca, brakowało mi też pracy nad sobą, do której wracam.

Bluzka, spódniczka - H&M | Zegarek - SLAP | Buty - NN | Torebka - Mogato | Okular - Promod


Tekst alternatywny Tekst alternatywny Tekst alternatywny Tekst alternatywny