22 listopada 2015

BURGUNDY I BRĄZY NA JESIEŃ

Za oknem jest już szarawo. Dzień się skrócił, a zima powolnymi krokami zbliża się do nas. Temperatura powietrza spada, deszcz coraz częściej „umila” nam dzień; a ja mam ochotę zaszywać się w domu. Otulona ciepłym kocem, z grzańcem lub herbatą (polecam z cynamonem, cytryną, miodem i sokiem malinowym) z książką lub serialem, wtulona w ukochanego. Najchętniej nie wystawiałabym nosa poza próg mieszkania. Tej jesieni zmieniłam się w leniwca, który wyczekuje niedziel. Leniwiec ten charakteryzuje się wygodą, lubi ciepło, lubi się poprzytulać, lubi spać, czasem chodzi zmierzły. Nic dziwnego, że ulubionym dniem tygodnia leniwca jest niedziela – spokojna, domowa, leniwa. Stała się motorem napędowym całego tygodnia.. To dzień wypełniony czasem tylko dla nas, dla siebie, dla książki, dla spokojnego gotowania, dla filmu, dla spaceru.  W niedzielę nie przeszkadzają mrozy i ulewy, pozwalają jeszcze bardziej zwolnić tempa, zatrzymać się. 
O takich niedzielach marzyłam, takie sobie wyobrażałam mieszkając z tatkiem, odczuwam spełnienie i szczęście. I w tym błogim nastroju z grzańcem w ręce uciekam do nowej książki nabierając energii na nowy dzień.

A wy jak spędzacie niedziele? ;)

Sukienka - C&A | Kamizelka - Autograph / @ | Buty - CzasNaButy | Torebka - Brytyjka.pl 


17 listopada 2015

CAPPUCCINO DODATKI

Za każdym razem, gdy już jestem blisko uporządkowania swojego stylu, gdy zbliżam się do „ideału” moich wyobrażeń zataczam koło. W mojej głowie widzę się w klasyce, prostej elegancji, minimalizmie. A jednak w mojej duszy za dużo mieszanki romantyzmu i vintage, w mojej głowie przeplata się boho i rock. Lubię się w takim stylu i chyba to jest dla mnie najtrudniejsze.

Lubię wyobrażać sobie siebie idącą ulicą z kubkiem kawy w ręce, w botkach, koszuli, obcisłych ciemnych spodniach i oversizowej narzucie i dużym zegarku na ręce. Lubię się w wydaniu z moich wyobrażeń… jednak nie potrafię ich zakorzenić u siebie na stałe, jeszcze muszą zostać miłą odskocznią ;)

Okulary - Firmoo | Sukienka - SH | Kamizelka - NN | Torebka - Brytyjka | Buty - Renee


7 listopada 2015

KAWOSZ ♥

Moje spojrzenie na kawę powoli zaczęło się zmieniać, gdy zakupiłam pierwszy ekspres. Poranny rytuał picia kawy stał się przyjemniejszy. W pokoju unosił się zapach świeżej kawy, której każdy łyk pobudzał. Niestety po tej pysznej kawie zawartej w kapsułce pojawiały się jeszcze przedpołudniowe i popołudniowe.. I tak cała aura powoli zaczynała mijać. Gdy zaczęłam regularnie ćwiczyć postanowiłam wprowadzić kilka zmian w swoim trybie życia i odżywiania, jedną z nich było ograniczenie kaw – do jednej na dzień.  Zaczęłam na nowo doceniać te chwilę z filiżanką w ręce. Aromat, smak czy zapach stały się istotniejsze i bardziej wyraziste. Teraz nie wypijam kawy na szybko czasem zostawiając jej odrobinę by nie spóźnić się na autobus. Gospodaruję specjalny czas, chwilę dla siebie, na oddech, na rozmowy lub książkę. Nic też dziwnego, że zaczęłam poszukiwać kawy, która będzie urozmaicać wyjątkowość kawowego rytuału. Chciałam kawę, której smak będzie odróżniał się od innych, którą będę pijała tylko w wolne dni i której będę wyczekiwać. Wiem, jak głupio to brzmi, ale cóż poradzę. Swój ideał znalazłam przy okazji rozmowy z Pauliną z FM Group. Niepewnie postanowiłam przetestować. Przyznam, że nastawiałam się na kolejną kawę o intensywnym zapachu, ewentualnie jakimś tam delikatnie wyczuwającym posmaku.. Ależ się zaskoczyłam! Kawa ma wspaniały zapach, który jeszcze na długo po zaparzeniu unosi się w kuchni. Do tego intensywny, czekoladowy smak, który pozostaje na długo. Czekoladowa, delikatnie gorzka, wspaniale pachnąca – dla mnie idealna. Upewniając się, że opinia nie jest zbyt subiektywna zaprosiłam bliskie mi osoby by przy okazji rozmowy przetestowały kawę – i one zgodziły się ze mną ;) Kawa Aurile to mieszanka ziaren arabiki i robusta przygotowanej według włoskiej receptury, ma charakterystyczny korzenno-drzewowy aromat. W ofercie możemy znaleźć: czekoladową; orzechową (mój nr 2 na liście do przetestowania ;)); wiśnięl skarby Skandynawii - żurawina, borówka, jeżyna, malina, moroszka; wanilię; whisky; focus - z magnezem, witaminami z grupy B, kofeina z guarany; antioxidant - ze składnikami bioaktywnymi chroniącymi przed stresem , espresso, klasyczna oraz zielone ;) Ceny rozpoczynają się od 22,90zł, jeśli ktoś zechce dołączyć do ekipy FM Group może korzystać ze zniżek ;) Zainteresowanym kawami zostawiam kontakt do Pauliny: paulinamajewska@outlook.com


Tekst alternatywny Tekst alternatywny Tekst alternatywny Tekst alternatywny