24 lutego 2016

CZERŃ&BORDO - MOJE PODSTAWOWE KOLORY

Te prawie pięć lat blogowania nauczyło mnie jednego – w modzie nie istnieje słowo „nigdy”. Gdy wszedł trend na łączenie sukienek i spodni (lub legginsów) byłam całkowitą przeciwniczką. Chociaż pojawiały się wokół mnie propozycje, które mi się podobały to zarzekałam się, że sama nie skuszę się na to połączenie. I chociaż latem do pracy zakładałam krótkie legginsy do zwiewnych sukienek to wciąż żyłam przekonaniem, że nie przemycę tego trendy do codziennego życia. Taaaa, do czasu. Do czasu aż nie znalazłam idealnej sukienki, która ma jedną wadę – prześwituje. I tu z ratunkiem przychodzą spodnie i legginsy. Pomysłów na kombinacje z nią i zabawy fasonami mi nie brakuje, dziś jedna z propozycje ;)

Kurtka - Avaro | Sukienka - SH | Leginsy - Gate | Szal - H&M | Buty - CzasNaButy | 
Okulary - Promod | Rękawiczki - Stradivarius | Torebka - Gate
Bransoletka - ICOALYOU.COM


14 lutego 2016

WALENTYNKOWY

„Bratnia dusza to ktoś, kto rozumie Cię lepiej niż ktokolwiek inny, kocha Cię bardziej niż ktokolwiek inny, będzie przy Tobie zawsze, bez względu na wszystko.” 
C. Ahern, P.S. Kocham Cię.

Moja tablica na facebooku stała się dziś monotonna – na zmianę znajome wrzucają zdjęcia prezentów lub piszą, że walentynki mają cały rok. Ja od zawszę lubię ten dzień. Jest miłą okazją do przypomnienia sobie ważnych chwil i przypomnienia bliskim, że cieszymy się, że przy nas są. Jest momentem by zwolnić tempo i wybrać się na wspólny spacer, obejrzeć razem film czy zagrać w ulubioną grę przy lampce wina, zjeść spokojnie obiad, poleżeć rano razem dłużej w łóżku. Im starsza jestem tym bardziej doceniam tak proste chwile, a może po prostu to one dają mi największe szczęście.
Wracając jednak do dzisiejszych przemyśleń. Wrażenie mam, ze ten dzień stal się kolejnym dniem dla kobiet. To one są obdarowywane prezentami i kwiatami. To kobietą życzy się wspaniałych walentynek. A gdzie w tym wszystkim mężczyźni? Oni tez kochają i też zasługują na odrobinę rozpieszczenia – śniadanie do łóżka, uśmiech na twarzy, miłe słówka wyszeptane do uszka, prezent, poświęcony czas. Jak wiele z Was moje kochane gwiazdki pamiętało dziś by Wasz mężczyzna poczuł się jak książę, wyjątkowo? ;)
A wszystkim, którzy uważają dzisiejszy dzień za zwykłą komercję, chwyt marketingowy polecam wysłać do znajomych prostą wiadomość - dziękuję, że jesteś; dobrze, że jesteś. To tak proste i dla wielu oczywiste, a jednak warto o tym przypominać. 
O uczuciach i rzeczach oczywistych, o najprostszych chwilach i najpiękniejszych gestach zawsze warto mówić i przypominać. Miłości Wam życzę, każdej.


Sukienka - Stradivarius | Sweter - H&M | Torebka - Bags | Buty - Centro 
Okulary -Promod | Zegarek - Motorola


7 lutego 2016

NUDNE SZAROŚCI =)

Czasami w życiu trzeba przejść wiele kilometrów, aby cos zrozumieć. Zatoczyć wiele kolek by pogodzić się z pewna prawda. Pobłądzić i spojrzeć z dystansem by lepiej zrozumieć.

I tak zatoczyłam wiele kółek i jeszcze więcej podejść do kamizelek. W mojej szafie przewinęło ich się kilkadziesiąt – proste i rozkloszowane, bawełniane i futrzane, długie i króciutkie, kolorowe i czarne, garniturowe, z golfem, waterfallowe. Niektóre szły w kąt szybciej niż się pojawiały, inne trwały przy mnie troszkę dłużej, wszystkie ostatecznie były niedocenione. 
Pewnie większość z Was kojarzy opcje na facebooku, która przypomina wydarzenia sprzed lat. Mi oprócz miłych wspomnień pozwoliła zauważyć coś jeszcze… w większości ważnych dla mnie chwil towarzyszyła mi jakaś kamizelka.  Co więcej – wspominając tamte zestawy to właśnie dzięki kamizelce czułam się w nich tak komfortowo. Zagospodarowałam półkę w szafie, wygrzebałam zapomniane kamizelki, powiększyłam swoja kolekcje o nowe… postanowiłam się z nimi nie tylko pogodzić, ale także docenić ;)

Kamizelka - Ptakmoda | Sukienka - Ptakmoda | Buty - CzasNaButy 
Torebka - SinSay | Naszyjnik - Reserved


Tekst alternatywny Tekst alternatywny Tekst alternatywny Tekst alternatywny