20 lipca 2016

10 FAKTÓW O MNIE

♥ Uwielbiam wszystko, co duże. Ogromne szale; duże torebki; długie, masywne wisiorki; oversizowej ubrania.
♥ Bez zegarka i okularów przeciwsłonecznych czuję się jak bez ręki, są to najważniejsze rzeczy w mojej szafie. Okulary noszę cały rok. Gdy tylko na dworze jest bardzo „jasno”, wtedy oczy zaczynają mi łzawic, dlatego dla komfortu zakładam okulary. A dodatkowo dodają mi pewność siebie.
♥ Moją ulubioną formą integracji bądź spędzania czasu ze znajomymi są gry. Uwielbiam planszówki, karcianki… Marzy mi się szafa pełna gier, przynajmniej raz w miesiącu staram się wyszperać, jakąś nową, ciekawą propozycję, która trafia na moją listę „must have”.
♥ Muszę mieć przy łóżku ebooka. Chociaż nie zawsze mam siły by po całym dniu sięgnąć po książkę to czuję się bardziej komfortowo ze świadomością, że jest na wyciągnięcie ręki. Lubię kończyć dzień z książką.
♥ Zawsze ciężko mi odmówić sobie kawy. Uwielbiam jej smak, aromat i chyba nigdy nie odmawiam kawy.
♥ Moim ulubionym kolorem jest fiolet.
♥ Kocham sukienki, dla mnie spodnie mogłyby nieistnień.
♥ Jestem bardzo krytyczna wobec własnej osoby, za dużo od siebie wymagam, zawsze doszukuję się, co mogę zrobić lepiej, jak się poprawić.
♥ Bardzo szybko chodzę, moje tempo chodzenia jest szybsze niż to podczas porannego joggingu. Gdy do tramwaju (do ścisłego centrum miasta) mam 5minut decyduję się iść piechotą. Do celu docieram równo z tramwajem lub chwilę przed.

♥ Nie lubię swojego naturalnego koloru włosów. Uważam, że jest bez wyrazu i czuję się w nim niekomfortowo, farbuję włosy od 12 roku życia (zaczęłam od czekoladowego brązu, nie było widać za dużej różnicy, ale kolor ładniej mienił się w słońcu).

Sukienka - H&M | Kamizelka - PtakMody.pl | Buty - NN | Naszyjnik - Zamek w Mosznej 
13 lipca 2016

CO MÓWIĄ KOLORY

O tym, że nasz obiór może podkreślać nasz nastrój, osobowość czy charakter każdy z nas wie. Podkreśla naszą indywidualność oraz charakteryzuje nasz gust, pokazuje, co lubimy. Ale czy zastanawialiście się kiedyś nad tym, co dokładnie mówi wasz strój? Od kilku miesięcy stając przed szafą zauważyłam, że dominują w niej 3 kolory - Burgund, granat oraz czerń. Z ciekawości zajrzałam do artykułów dotyczących psychologii ubioru. Przyznam, że efektem byłam zaskoczona, więc postanowiłam się nim podzielić ;)

Burgund symbolizuje cielesność. Decydują się na niego osoby zmysłowe, uczuciowe, towarzyskie, trochę nadwrażliwe. Ludzie noszący burgund są obdarzone poczuciem humory, kochają rozrywkę, ich siłą są emocje. Będąc w emocjonalnym dołku ukazują chwiejność uporu z gniewem. Szybko zajmują pozycje autorytetów, władza jest dla nich rzeczą naturalną. Burgund to most pomiędzy barwą szlachetnych róż i czerwonego wina. Kolor ten jest bardzo zmysłowy, elegancki oraz tajemniczy. Łatwo podkręcisz go za pomocą neonowej żółci, wzmocnisz jego siłę za pomocą czerni lub stonujesz szarością bądź beżem.
Granat podkreśla odpowiedzialność, symbolizuje chęć uporządkowania wewnętrznych problemów. Ludzi lubiących granat charakteryzuje chęć kontrolowania zewnętrznego świata, posiadają cechy liderów. Są twórcami nieszablonowymi, jednak pasjonuje ich organizacja i zarządzanie, gubią się w szczegółach. Fani tego koloru gubią się w drobiazgach, w których starają dążyć do perfekcjonizmu. Podczas nadmiaru obowiązków, gdy wszystko wymyka się im spod kontroli stają się nerwowi i drażliwi. Kolor granatowy jest szlachetny oraz uniwersalny, dobrze wygląda w połączeniu z różnymi odcieniami niebieskiego lub miętową zielenią. Co więcej - takie połączenie odmłodzi nas oraz rozświetli Twoją twarz.
Czerń - kolor sprzeczności. Z jednej strony symbolizuje smutek, żałobę, mrok, zło, noc. Z drugiej: tajemniczość, seks, wiedzę, strach, niezależność i władzę, tradycję, konserwatywność, ale też nowoczesność. Osoby noszące czerń pragną odosobnić się od świata. Zamknięte w swoim wewnętrznym świecie nie chcą angażować się w sprawy innych aż nie rozwiążą swoich dylematów. Czerń jest kolorem izolacji w celu zebrania energii do działania. Osoby noszące czerń mają ogromną potrzebę bycia kochanym, kojarzą się z ostrożnością i rozwagą W modzie jest to kolor uniwersalny oraz pasujący do każdej sytuacji. Czerń w zestawieniu z innymi kolorami dodaje elegancji i powagi. Wyostrza dodatki bądź inne kolory. Czerń dla wielu nie jest uznawana za kolor, ponieważ rzadko występuje w przyrodzie.

No cóż, muszę stwierdzić, że odrobina mieszanki tych kolorów kryje się w mojej osobowości ;)

Bluza - SokoLife | Bluzka & Spódnica - H&M | Torebka & Buty & Pasek - NN | Okulary - Gate


Tekst alternatywny Tekst alternatywny Tekst alternatywny Tekst alternatywny