28 sierpnia 2016

LETNI CZAS

Wróciło lato. Otulają nas promienie słońca delikatnie parząc ramiona. Chociaż fanką upałów nie jestem, to cieszę się z pogody. Zaszywam się w domu z mrożoną kawą, serialem czy książką i udaję, że nic więcej nie ma. Bez problemów, zmartwień, całego świata wkoło - cieszę się nami  Gdy temperatura spada (do tej, którą tak uwielbiam) narzucam cieniutki sweterek i ruszam na spacer. Uwielbiam letnie wieczory, uwielbiam ten przyjemny, rześki chłód i zapach unoszący się w powietrzu. Dobrze mi tu, dobrze mi teraz.

„ Często pragnienie tego, czego nie masz nie pozwala Ci się cieszyć z tego, co masz.”

Sukienka - SH | Buty - NN | Torebka i okulary - C&A | Sweter - H&M


14 sierpnia 2016

ODKRYJ W SOBIE ODROBINĘ BOHO.

Co jakiś czas potrzebuję zmian w swoim życiu. Czasem jest to zmiana fryzury, wystroju pokoju, czy telefonu. Innym razem wyznaczenia nowych celów czy zmiana garderoby. Najczęściej ten czas zmian przychodzi na przełomie sierpnia i września, kiedy to coraz szybszymi krokami nadchodzą moje urodziny. Przychodzi moment zadumy i podsumowań. Z pochyloną głową zerkam w lustro uświadamiając sobie wszystkie sukcesy i porażki. Zerkam za siebie i wyznaczam nowe cele, szukam przestrzeni na zmianę i realizację, stawiam przed sobą nowe oczekiwania. Im starsza jestem tym zmiany te przychodzą bardziej naturalnie. 
Zaczęło się od szafy, gdzie wyrzucając jej całą zawartość na podłogę i przeglądając wpisy z tych prawie sześciu lat blogowania wyciągnęłam wnioski. Stawiając na wygodę, na naturalność na siebie. Wróciły do mnie rzeczy, których przez lata się wypierałam; znalazłam w końcu swoją kropkę nad i, czuję się w swoich ubraniach idealnie. Zakupy przestały sprawiać mi trudności, wiem czego potrzebuję i szukam (chociaż ideał niełatwo znaleźć i wiąże się to z frustracją i długimi poszukiwaniami). Przede mną został ostatni etap, z którym zwlekam od kilku miesięcy – spakowanie do siatki rzeczy, których nie noszę. Ostateczne pożegnanie się ze starym bez zostawiania dziwnych furtek „może kiedyś”.
Zdefiniowałam też swoje małe celo-marzenie, do którego dążenie będzie dla mnie chwilą relaksu.  Marzy mi się zobaczyć wszystkie zamki w Polsce. Zwiedzać lubiłam od zawsze, zaczytywać się w niezwykłe historię, szukać własnych odpowiedzi, przeżywać. Im starsza jestem tym bardziej doceniam. Długo szukałam miejsc dla siebie.. Były skanseny, muzea, wystawy. Wszystkiemu brakowało tych szczególnych emocji, do których we wspomnieniach chcę wracać. Co robi na mnie największe wrażenie i gdzie lubię wracać odkryłam niedawno. 
Przede mną jeszcze miesiąc decyzji, podsumowań i rozmyślań. Ale co najważniejsze – to czas by część swojego życia oddzielić grubą, czarną kreską i otworzyć się na nowe doświadczenia.


Sukienka - H&M | Sweter - SH | Buty - H&M | Torebka -NN | Kolczyki - H&M | Okulary - GateTekst alternatywny Tekst alternatywny Tekst alternatywny Tekst alternatywny