ANIMAL PRINT

Kiedyś moim motto życiowym było - piękno świata tkwi w szczegółach. Do dziś lubię wracać do tych słów zatrzymując na chwilę swój świat. Gdy niebo robi się różowe, gdy czuję zapach kawy, gdy słucham ulubionej piosenki, gdy dostanę miłego smsa, gdy promienie słońca otulają moją twarz, gdy zakładam ulubioną piosenkę, gdy maluję usta szminką, gdy mój mężczyzna bierze moją dłoń w swoją, gdy czuję zapach nowej książki.
We wtorek wracając do domu autobusem zaczepiła mnie kobieta. 87 lat, czerniak na skórze, emerytowana nauczycielka, samotna matka, dumna z syna. Dyskutowałyśmy prawie 40 minut. Gdy nawiązała się głębsza nić porozumienia, a Pani przestała oceniać mnie przez wygląd zapytałam, dlaczego nie zdecydowała się na leczenie raka. Odpowiedziała - bo przeżyłam już swoje życie i pogodziłam się ze śmiercią. Jestem szczęśliwa, żyłam mimo trudności szczęśliwie, nic więcej mi nie potrzeba.  Nie pamiętam już kiedy miałam tak inspirującą rozmowę.
Dlatego w tym tygodniu i ja sięgnęłam po swoje szczęścia. W biurze puszczam głośno muzykę, do porannej kawy czytam książkę, zakładam ulubione sukienki, wieczorem wychodzę na spacer, a po nim robię trening, w dzień pozwalam sobie na odrobinę rozpusty np w postaci shake czekoladowego i doceniam miłe smsy. I po raz kolejny powtarzam sobie, że to nasza perspektywa kreuje codzienność. Więc dziś mówię sobie, że mój bagaż trudnych doświadczeń spowodował, że jestem tu gdzie jestem, dodał mi sił by zawalczyć o siebie i powoli sięgać po cele. A na jednej z kartek kalendarza zapisuję, że jestem tu pomimo trudności, siadam na balkonie z filiżanką kawy i zapisuję co mi dały a nie co zabrały.

Sukienka - Pull&Bear | Buty - H&M | Torebka i kolczyki - Reserved | Zegarek - Shenghe


 
 Komentarze

 1. Dobry pomysł z tym zapisywaniem. Ja staram się codziennie prosić swoje dzieci, aby opowiedział mi przynajmniej jedną miłą rzecz, jaka im się wydarzyła. Czasem ciężko, ale chciałabym, aby nauczyły się widzieć dobre strony życia i cieszyć choćby drobnostkami.

  OdpowiedzUsuń
 2. Bo w drobiazgach tkwi diabeł! Takie jest moje zdanie na ten temat, co do stylizacji twojej. Najbardziej podobają mi się okulary 🙈

  OdpowiedzUsuń
 3. Warto doceniać te małe przyjemności, bo nigdy co przyniesie kolejny dzień. Ja również uwielbiam różowe niebo i zapach nowych książek.

  OdpowiedzUsuń
 4. fajna stylizacja,podoba mi koszula sukienka.

  OdpowiedzUsuń


 5. شكرا معلومات مفيدة يمكنك زيارة ايضا لمعلومات قيمة اخرى قم بزيارة :

  شركة غسيل خزانات بالمدينة المنورة
  افضل شركة تنظيف

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz